Роман Капаністий: «Амбіції «Діназу» зросли і хлопці прагнуть перейти в Першу лігу»

Четвер, Вересня 24, 2020 - 10:58

Президент «Діназу» про свій гол та перспективи команди.

У минулому турі в складі вишгородського «Діназу» в матчі з вінницькою «Нивою» на поле вийшов нападник Роман Капаністий. Подія прикметна тим, що з початку року Роман Васильович обійняв посаду президента клубу, а відтак більшу частину часу присвячує тепер адміністративній роботі. Та це не заважає підтримувати форму і використовувати такий шанс, як у поєдинку з вінничанами. Тим паче, що на той момент діназівці вже вели в рахунку 4:0.

- Для вас не дивина виходити на заміну в складі «Діназу», але як президент це сталося вперше. Вийшли і забили. Нехай і з пенальті. Перший гол в якості президента – він особливий?

- Так, є певна особливість в цьому. Давненько так не хвилювався. Хоча рахунок був дуже комфортним для нас, але боявся підвести команду в цей момент. До того ж, на полі було кілька футболістів, які могли спокійно забити з «точки». Якби промазав, то в роздягальні було б кому наді мною трішки пожартувати.

- Бив на силу, чи на точність?

- На силу. Навіть не дивився на воротаря в цей момент. Якщо б’єш пенальті на силу, то шансів у воротаря не так вже й багато, він просто не встигає зреагувати за долю секунди. Просто зосередився на м’ячі й пробив.

ЧИТАЙТЕ: Суботній погром в Демидові довершив президент Капаністий

- Правда, що говорили перед грою: якщо буде 4:0, вийду і заб’ю?

- Було таке. Але я сказав, що заб’ю на 93 хвилині, а вийшло на 91-й. Трішки помилився тільки в цьому.

- Тобто тепер від президента Капаністого варто очікувати чергової появи на полі й чергових голів?

- Давайте не будемо загадувати наперед. Все залежить від того, як буде складатися гра, який буде рахунок на полі і як вирішив головний тренер. В такі моменти остаточне рішення приймає тільки Володимир Петрович (Бондаренко Прим.авт.), бо він відповідає за результат.

- Що можете сказати в цілому по грі з вінницькою «Нивою»?

- Сподобалися перші хвилин п’ятнадцять, поки рахунок не став 3:0. Далі хлопці, здається, подумали, що все буде просто й легко, тому розслабилися. В професійному футболі цього робити ніяк не можна. Класна команда може покарати за таке й відігратися навіть з трьох м’ячів. Добре, що все так завершилося. Гадаю, футболісти проаналізують і зроблять правильні висновки.

- Комфортний рахунок був у матчі з «Буковиною», але ви не вийшли…

- Тоді мене навіть не було в заявці. Стартова гра, купа організаційних питань довкола матчу. В другому турі в Ужгороді все було вже по грі набагато складніше. Матч був серйозний і непростий.

- Тобто ви не готові на повну відіграти?

- Звісно, це ж реалії. Зараз я підтримую форму, але не в повному режимі. В команді є достатньо кваліфікованих футболістів, які тренуються щодня і можуть вийти на поле та вирішувати завдання. До того ж, останнім часом у нас з’явилося хороше підсилення від котрого ми чекаємо результату. Раніше, коли приймав більшу участь в тренуваннях, то міг десь розслабитися, зіграти вільніше. Тепер прийшли такі футболісти, які грають жорсткіше і не дадуть тобі й розслабитися на мить. Взагалі, дуже приємно за цим спостерігати, як команда росте, додає.

- Як вдається поєднувати в собі президента і футболіста?

- Не так вже й складно. У нас є певний розподіл в обов’язках, тому глобальні оргпитання життя клубу ми вирішуємо з виконавчим директором Дмитром Примою та помічником Володимиром Крохмалем, за тренувальний процес відповідає Володимир Бондаренко. Десь перекриваємо один одного, щоб все це допомагало прогресувати «Діназу».

ЧИТАЙТЕ: Роман Капаністий - новий президент «Діназу» 

- Щось змінилося відтоді, як ви стали президентом клубу?

- Додалося клопотів. Але ось спрямування в роботі «Діназу» залишилося те ж саме, що й раніше. Засновник клубу Ярослав Миколайович (МоскаленкоПрим. авт.) тримає руку на пульсі й координує наш розвиток. Звичайно, зараз великий акцент робиться на першу професійну команду, але ми не забуваємо й про нашу академію. Там ростуть наші майбутні футбольні таланти.

- Оцінка дій футболістів у вас змінилася в новому статусі?

- Мабуть так. Але головне, що ми вже подалі відходимо від аматорщини, стаємо більш професійним клубом. Це видно по результату, по ставленню хлопців до роботи, тренувань, матчів. Та й організаційно ми рухаємося вперед, ростемо. Нехай не семимильними кроками, але це видно неозброєним оком.

- Чи є у президента особливе право карати або заохочувати футболістів?

- Юридично, напевно, є. Але у нас трохи інші стосунки. Без рішення тренерського штабу я не лізу і не «качаю» свої права. Все, що стосується тренувального процесу, якихось щоденних питань – прерогатива головного тренера і всього штабу. Ми приймаємо такі рішення тільки після колегіального обговорення, одноголосно. Сам особисто я не можу цього зробити, та й не лізу в такі справи.

- Запитаю вас, як президента. Чи буде озвучено завдання перед командою потрапити до Першої ліги?

- Всі футболісти хочуть і прагнуть вийти в Першу лігу. Це новий рівень, нові виклики. Ми вже відчуваємо, що готові до цього. Звичайно, не кричимо про це, але до нас прийшли такі футболісти зараз, які вже грали на високому рівні і не хочуть довго засиджуватися в Другій лізі. Володимир Петрович сказав, що ми ставимо за мету вигравати в кожному матчі. Не завжди виходить, як плануєш, бо ми вже програли в Ужгороді, але тільки ставлячи високу мету ти рухаєшся вперед. Вважаю, що за якістю гри вже сьогодні ми готові виступати в Першій лізі.

- Про це говорять і дві великі перемоги в стартових турах.

- У нас є амбіції і ми їх прагнемо досягти. Розуміємо, що не все буде легко й просто. Ми готові боротися за перші місця в групі з будь-ким.

- А які особисті амбіції президента Капаністого?

- Вони нині невідривні від колективу. Вигравати й вийти в Першу лігу.

- Яку оцінку поставите команді за перші три тури?

- Ще нема повного комфорту від гри. Трішки забуксували. Якщо по п’ятибальній системі, то поставлю «четвірку».

ЧИТАЙТЕ: Євген Чепурненко: « Старатимуся допомогти своїм досвідом та грою вирішувати поставлені перед «Діназом» завдання»

- «Діназ» - фаворит групи «А». А кого ви ще назвете серед основних конкурентів?

- Вони вже вимальовуються і явні для всіх – «Поділля», «Епіцентр», «Ужгород». Лідери, які демонструють непоганий футбол.

- Попереду гра саме з «Поділлям». Вийдете і заб’єте?

- Буду пити чай і підтримувати команду з лави запасних чи з трибун. Гра буде дуже серйозна і важка. У нас є достатньо кваліфікованих футболістів, які можуть вирішувати тренерські завдання. Ми їдемо за перемогою в Хмельницький і я вірю, що хлопці її здобудуть.

- Хочу трішки торкнутися дитячої футбольної академії, яка є в «Діназу». Чотири команди нині виступають у вищій лізі ДЮФЛУ…

- Це вагомий крок вперед для юних футболістів. Вони грають з хорошими суперниками, набувають досвіду, ростуть у майстерності. У нас є повна піраміда з вершиною (професійна команда) і це великий стимул для всіх вихованців академії. Ми її всіляко підтримуємо і робимо все, щоб вони тренувалися та грали. Не завжди, можливо, вдається бути присутніми на матчах, бо графік нині такий щільний, що багато матчів просто співпадають, але повірте, ми тримаємо руку на пульсі. Тренери контактують між собою і знають про ті таланти, що є. Яскравий приклад Захар Добровольський, котрого ми повністю забрали в першу команду ще на початку року і тепер він повноцінно в шістнадцять років грає в професійному футболі. Таке випадає не кожному. Тому грайте, забивайте і вас обов’язково помітять.

- В академію набирають з п’яти років. Чи вистачить футбольних талантів Вишгородщини, щоб заповнити всі команди?

- Звичайно, ми розуміємо, що готовність і схильність до футболу у всіх різна. Але на першому етапі не це головне. Важливо забрати дітей з вулиці, долучити до спорту, до футболу. А далі вже час покаже. У нас з маленькими дітками працюють класні тренері-викладачі, які вже не перший рік знають дітей і вміють з ними впоратися. На якомусь етапі ми підключаємо хлопців з області, з Києва, бо не всі витримують конкуренцію. Це нормально. Уже зараз в першій команді є кілька місцевих вихованців, сподіваємося, що з часом їх стане набагато більше.    

Всі новини оперативно. Приєднуємося й запрошуємо друзів!!!!!!!!!!!! https://t.me/FCDINAZ

Більше фотографій та відео дивіться на офіційних клубних сторінках в соціальних мережах та офіційному каналі в ютубі.

https://www.facebook.com/FC-Dinaz-491987270912403/

https://t.me/FCDINAZ

https://www.youtube.com/channel/UCOM8S6a4YOxFPGuXOfChBCQ

Коментувати:

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Наші партнери