Суботній погром в Демидові довершив президент Капаністий

Субота, Вересня 19, 2020 - 20:59

«Діназ» без особливих проблем розібрався з вінницькою «Нивою».

«ДІНАЗ» (Вишгород) – «НИВА» (Вінниця) – 5:1

Голи: Чепурненко (5, з пенальті, 77), Кірієнко (7), Грабчак (11), Капаністий (90+1, з пенальті) – Гарбар (84, автогол).

«Діназ»: Крикнін, Грабчак (Добровольський, 72), Помазан, Гарбар, Дмитренко, Петренко, Чепурненко, Апанчук (Марченко, 72), А.Брижчук (Бафталовський, 56; Капаністий), Кірієнко (Бриженко, 56), Бовтрук.

«Нива» В: Карабін, Федорук, Єфременюк, Костюк, Сербул, Т.Брижчук (Гемега, 81), Підопригора (Івашків, 65), Подкуйко (Загорулько, 46), Пастушенко (Зугравий, 85), Громок, Браславський (Підгаєцький, 85).

Господарі розпочали настільки агресивно, що вже в дебюті матчу змусили тричі капітулювати голкіпера гостей. А все тому, що останні поєдинки для «Діназу» виявилися невтішними. Команда поступилася «Ужгороду» в чемпіонаті, затим «Вікторії» в Кубку України. І програла не по грі, а за неписаними футбольними законами, бо коли не забиваєш ти, то карають тебе. Тому, перш за все, в суботу діназівці повинні була реабілітуватися перед своїми прихильниками й самими собою.

Вже на п’ятій хвилині Євген Чепурненько чітко реалізував пенальті, згодом Ігор Кірієнко відмінно кивнув головою, спрямувавши м’яч під перекладину після зрячої передачі Святослава Грабчака, а за чотири хвилини вже Святослав завершив комбінацію, яку на лівому фланзі розпочав Антон Брижчук, віддавши пас на Олександра Апанчука і той сильно пробив по воротам. Голкіпер м’яч парирував, але точно на Грабчака, котрий вже не схибив.

Відзначимо, що цього дня вперше в сезоні головний тенер Володимир Бондаренко використав зі стартових хвилин двох габаритних нападників – Ігоря Кірієнка та Олександра Апанчука. І одному з них довелося грати трішки «нижче», хоча частенько форварди мінялися місцями, або ж обидва опинялися на вістрі атак. Також через мікротравму Валентина Корешкова позицію лівого захисника з перших хвилин зайняв Роман Помазан.

Ще одне протистояння в матчі, яке викликало інтерес і вболівальників з Вінниці, це протистояння двох братів Брижчуків – Антона та Тимофія. Довгий час вони грали разом, але влітку Антон перебрався до команди з передмістя столиці, а Тимофій залишився вдома та вивів команду на газон демидівського стадіону в якості капітана. І хоча схематично брати діяли в різних частинах поля, інколи їм все-таки доводилося перетинатися, боротися та порушувати правила один проти другого. Загалом, це «братерське дербі» повноцінно виграв Антон та його команда. І обидва відправилися разом з батьками, які спеціально приїхали з Вінниці подивитися на гру синів, додому. Але це вже було після матчу.

Що ж до гри, то феєричний стартовий початок зіграв злий жарт з «Діназом». Команда грала, але перестала реалізовувати свої моменти. Складно судити з боку в чому причина (та й тренерам буде непросто в цьому досконально розібратися), але у такий компонент, як якість гри була досипана не ложка, а ціле горнятко солі. Можливо, причина й в тому, що більш надійно почав діяти в «рамці» досвідчений голкіпер «Ниви» Іван Карабін, котрий двічі (16 та 25 хвилини) відводив загрози після ударів Олександра Апанчука та ще кілька разів ліквідовував гострі атаки «Діназу». Можливо, вдалий старт вколихав господарів і вони вже вважали, що справу зроблено. Можливо ще щось, чи хтось… Але факт залишається фактом: стрункість дій похитнулася і почала з’являтися розхлябаність. Звідси й певна нервовість в середині поля, захисті, а паралельно і на лавці запасних. Апогеєм цього колективного бардаку (інакше по-футбольному не назвеш) став четвертий гол у власні ворота. Олександр Гарбар грубо порушив один з неписаних футбольних законів і віддав пас назад Івану Крикніну, відправивши м’яч не в сторону, а чітко у ворота. При цьому сам голкіпер перебував метрах в десяти з боку від «рамки». Що ж цього вийшло, видно на табло.

Добре, що на той момент (а сталося це на 84-й хвилині), рахунок в зустрічі вже був 4:0 на користь діназівців. На 77-й хвилині Євген Чепурненько встиг оформити дубль, пробивши метрів з тридцяти чітко в «шістку». Голкіпер «Ниви», здається, трішки проспав момент пострілу й піймав ґава.

Остання крапка в звітному поєдинку була за «Діназом», а точніше за президентом клубу Романом Капаністим, який на останніх хвилинах вийшов на заміну. Вже в додатковий час захисник «Ниви» в своїй штрафній збив Олексія Бриженко і рефері вказав на «точку». На полі були в цей час штатні пенальтисти вишгородців Артем Марченко та Олексій Бриженко, але вони поступилися своїм правом Роману Капаністому. Вирок був чітким і безапеляційним: воротар в один кут, м’яч в інший. Невдовзі пролунав фінальний свисток.

В цьому чемпіонаті «Діназ» здобув другу домашню перемогу з однаковим рахунком (в першому турі під їх пострілами впала чернівецька «Буковина» також 5:1). Це чудово. Але ось якість гри в цих двох матчах різна. Це і турбує тренерський штаб команди. Над покращенням цього і вирівнюванням психологічного стану футболістів вони й працюватимуть весь тиждень, доводячи все до професійного автоматизму. Адже попереду битва в гостях проти одного з головних конкурентів за чільні місця. 27 вересня, матч в Хмельницькому, «Поділля» - «Діназ». Буде гаряче.

Більше фотографій та відео дивіться на офіційних клубних сторінках в соціальних мережах та офіційному каналі в ютубі.