Форвард «Діназу» забезпечив перемогу над «Чайкою».

«ДІНАЗ» (Вишгород) – «ЧАЙКА» (Петропавлівська Борщагівка) – 2:0

Голи: Кірієнко (70, 82).

«Діназ»: Крупниченко, Банасевич, Гарбар, Дмитренко, Помазан (Ізотов, 90+1), Бовтрук (Бафталовський, 52), Белич, Бриженко (Ічанський, 65), Старенький, Апанчук (Шевченко, 69), Кірієнко.

«Чайка»: Шкарбан, Мосіюк, Музиченко, Цебро, Бартошук, Шевчук (Дарда, 76), Доу (Лещенко, 80), Куноун, Погранічний (Сафіханов, 46), Лига (Ярмак, 69), Столяров (Тименко, 46).

Головний арбітр – А. Воєвода (Дніпро). Асистенти – В.Бамбурак (Чернівці), А. Семенов (Дніпро). 4-й арбітр – С.Задиран (Київська обл.). Спостерігач арбітражу – А.Молгамов (Суми).

19 березня 2021 року. Косна-Заспа. НТБ «Динамо».

Критий штучний газон динамівської бази в Конча-Заспі став місцем проведення «Діназом» першого весняного поєдинку чемпіонату в  Другій лізі. В «гості» приїхала «Чайка» з Петропавлівської Борщагівки. З відомих карантинно-епідемічних обмежень гра на закритій базі виявилася дуже доречною. Можна сказати, що для обох команд ця арена непогано знайома, тому якоїсь домашньої переваги не мав ніхто.

Утім, номінальні господарі вже з перших хвилин почали демонструвати хто гратиме в цій партії першу скрипку. Воно й закономірно по статусу. «Діназ» цілу зиму очолював турнірну таблицю Групи «А» і плекає мрії про підвищення в класі. Так, офіційно клуб про це не заявляв, але всі футбольні люди чудово розуміють амбітність спонсорів, керівництва та врешті-решт і самих гравців. Недарма ж, взимку в команду з Прем’єр-ліги прийшла перша футбольна «зірка» Вишгородщини півзахисник Сергій Старенький, а також досвідчений форвард В’ячеслав Шевченко і талановитий півзахисник Євген Белич. Та й молодий голкіпер Антон Котовий, котрий пройшов школу ковалівського «Колосу», знадобиться у сезоні.

ЧИТАЙТЕ«Діназ» підписав чотирьох новачків

Старенький та Белич вже з перших хвилин вийшли у стартовому складі. І «Діназ» одразу захопив ініціативу й почав нагнітати обстановку на половині суперника. Це призвело до того, що на сьомій хвилині захисник «Чайки» завалив у своєму карному майданчику Сергія Старенького й головний суддя миттєво вказав на одинадцятиметрову позначку. Пенальті! Всі в це повірили. Тільки не боковий асистент, котрий підняв прапорець, зафіксувавши офсайд. Кілька секунд паузи і Андрій Воєвода, помітивши реакцію помічника, закономірно відміняє своє перше рішення.

За кілька хвилин вже гравець «Чайки» впав у штрафній «Діназу», випрошуючи пенальті. Арбітр не «повівся» на таке «прохання» й дозволив продовжити гру. Впродовж десяти хвилин вишгородці організували кілька небезпечних випадів, але так в не зуміли забити. В одному з епізодів після потужного прострілу Максима Банасевича м’яч так сильно потрапив у голову Сергію Старенькому, що той на секунду навіть втратив орієнтацію на полі. А шкіряна куля в цьому епізоді від голови півзахисника полетіла мимо.

Захопившись атаками, «Діназ» з 19-ї по 23-ю хвилини прогавив одразу чотири випади «Чайки», котрі ледве не принесли неприємності. Обійшлося. Далі був знову тиск господарів на ворота гостей, кілька гольових напівмоментів і небезпечні контратаки суперника. Та перерву команди пішли без голів.

Незадоволений діями своїх підопічних головний тренер «Чайки» В’ячеслав Богодєлов в перерві робить дві заміни. Його візаві Володимир Бондаренко на 52-й хвилині відповідає рокировкою Бовтрука на Бафталовського з метою додати гостроти на фланзі. Але спочатку спрацював стандарт. На 54-й хвилині після виконання штрафного м’яч потрапив до Олександра Апанчука, котрий пробив по воротам. На шляху польоту опинився гравець «Чайки», від котрого м’яч вилетів на кутовий.

ЧИТАЙТЕ: Володимир Бондаренко: «Графік зборів був насиченим, грати довелося через день»

Розуміючи, що надто затягувати з реалізацією своїх моментів не варто, «Діназ» всіляко намагався продавити оборону «Чайки». Вдалося зробити це на 70-й хвилині. Після подачі від кутового високий Ігор Кірієнко у стрибку головою підрізав м’яч у дальній кут воріт. Повівши в рахунку, номінальні господарі не «сіли» нижче, а продовжили тримати гру під контролем. І досить швидко це знову принесло успіх. Чергова атака, Сергій Старенький, перебуваючи в центрі, помітив, як з-за його спини вправо рвонув Євген Белич і тут же віддав пас. Довга подача молодого півзахисника на протилежний кут воротарського майданчику, де Ігор Кірієнко головою у стрибку пробив у напрямку воріт. Зрикошетивши від когось з гравців «Чайки», снаряд оминув голкіпера й опустився в сітку воріт – 2:0.

Прихильники «Діназу» зітхнули з полегшенням. За такого перебігу подій на полі це вже була серйозна заявка на перемогу. Хоча, звичайно, до фінального свистка залишалося ще хвилин десять і «Чайка» спробувала щось змінити. На поле вийшов петропавлівець Максим Лещенко, котрий почав закидати карний майданчик господарів своїми потужними аутами. Це нервувало головного тренера Володимира Бондаренка, котрий почав постійно підказувати своїм підопічним. Його підказки та зконцентрованність підопічних довели матч до переможного фінального свистка для «Діназу».

Набравши 28 очок, команда з Київщини одноосібно очолила турнірну таблицю. Інші поєдинки туру відбудуться сьогодні, а принципову зустріч «Поділля» - «Епіцентр» перенесено на 29 березня. Наступний же календарний поєдинок «Діназ» має зіграти в гостях з «Буковиною». Але де і коли відбудеться цей матч поки що невідомо. Епідемія коронавірусу плутає всі календарні плани команд.

Більше фотографій та відео дивіться на офіційних клубних сторінках в соціальних мережах та офіційному каналі в ютубі.