АФСК «КИЇВ» - «ДІНАЗ» - 0:2

Голи: Апанчук (12), Банасевич (46)

АФСК «Київ»: Примаченко, Ключик, Рогульський, Зеленько (Гарнага, 77), Куртяк, Вечурко, Нескей (Сахно, 66), Рудовський (Нагорний, 46), Роєнко, Кошляк, Фінченко (Студінікін, 62).

«Діназ»: Леванідов, Банасевич, Помазан, Ічанський, Корешков, Бриженко (Саленко, 86), Чепурненко, Бафталовський (Малєй, 90+1), Духота (Старенький, 86), Бовтрук (Ізотов, 64), Апанчук (Авдалян, 90+4).

Арбітр – В.Запрутняк (Вінниця). Асистенти – С.Дарійчук (Чернівецька область), І.Петрова (Нова Каховка). Четвертий арбітр – Р.Галіцин (Київ). Делегат УАФ, спостерігач арбітражу – І.Сидорук (Суми).

13 листопада 2021 року. Демидів. Стадіон «Діназ».

Різний клас команд передбачав, що наставники сповідуватимуть різні тактичні схеми і гратимуть чітко вираженими першим та другим номерами на полі. Так воно й сталося. Головний тренер АФСК «Київ» В’ячеслав Нівінський не відступив від своєї більш традиційної розстановки з п’ятьма захисниками й акцентом на швидкі контратаки, наставник же «Діназу» Володимир Бондаренко використав традиційну 4-4-1-1 та при цьому вимагав від підопічних якомога швидше розпечатати ворота суперника. Інакше затяжна нереалізація своїх моментів може похитнути впевненість одних і додати її іншим. Знайома часто ситуація.

Благо діназівцям не довелося надовго відкладати святкування першого голу. Провівши кілька атак лівим флангом, які хоча й засвідчили амбіції номінальних гостей в Демидові (за календарем чемпіонату цей матч хоча й проходив на діназівському стадіоні, але господарями значилися столичні футболісти) та все ж завершилися безрезультатно, «Діназ» забив на 12-й хвилині. Причому зробив це не у позиційній атаці, а під час швидкого контрвипаду. «Київ» виконував кутовий і великими силами підключився вперед. Подача від прапорця, м’яч вибито за межі карного майданчику, де на підборі першим був Артем Бафталовський. Півзахисник не встав включати свою крейсерську швидкість, а одразу віддав передачу у вільну зону на хід Олександру Апанчуку. Форвард стартував з центрального кола і помчав у напрямку воріт суперника. В нього була можливість пробити метрів з сорока і спробувати перекинути голкіпера АФСК «Київ» Максима Примаченко, котрий занадто далеко вийшов вперед, але він вирішив трішки протягнути м’яч, підлаштувати його собі під ліву й по дузі відправити під дальню стійку в сітку – 1:0. Як зізнався потім Сашко, він не наважився одразу бити, оскільки м’яч дріботів на полі і не було чіткої впевненості, що одразу попаде в ціль. Як бачимо, прийняте Апанчуком рішення виявилося ефективним.

У прихильників «Діназу» відлягло від серця. Початок зроблено, залишалося тепер тільки розвинути успіх. Та АФСК «Київ» виявився не ликом шитий. Не відступаючи від тренерських вимог, вони монотонно ліквідовували небезпеку біля власних воріт. Дуже активно діяли фланги вишгородців. Зліва традиційно розрізали оборону Артем Бафталовський та Валентин Корешков, зправа чудово ввійшов у гру Богдан Духота, котрий вперше в сезоні з’явився на полі у стартовому складі й чудово взаємодіяв з Максимом Банасевичем. Духота - молодий вихованець діназівської футбольної академії, який також пройшов школу київського «Динамо» й донецького «Шахтаря», був одним з кращих на полі і своїми діями чимало полоскотав нерви захисникам столичної команди.

Міг поповнити свій бомбардирський доробок Євген Чепурненко. Зі стандарту. Цього разі він зліва пробив штрафний і випробував на міцність ближню стійку. Ближче до перерви «Діназ» повинен був забивати й перепочивати з більш комфортною для себе перевагою. На 42-й хвилині Олександр Апанчук п’ятою відкинув м’яч на хід Артему Бафталовському, той за кілька секунд видав пас на голову тому ж Апанчуку, але удар нападника з лінії воротарської вийшов не сильним і точно в руки голкіперу. Через півтори хвилини діназівці вискочили «чотири в два», але не зуміли чітко розіграти комбінацію, втіливши кількісну перевагу в гол. За тридцять секунд Олександр Апанчук просто не потрапив по м’ячу після відмінної передачі Валентина Корешкова. Завершився тайм відмінною багатоходівкою «Діназу», в якій м’яч, зачепивши руку Максима Банасевича, влучив у стійку. Цікаво, що жоден з арбітрів цього не помітив і було призначено кутовий.

Не забив Максим в першому таймі, зате зробив це на 20-й секунді другого. Після навісу з правого флангу, захисник АФСК «Київ» вибив м’яч на лінію штрафної, де його прийняв на груди Банасевич і чітко пробив ближній до себе кут. Як виявилося згодом, це був останній успіх «Діназу» в матчі. Всі інші атаки виявилися безрезультатними.

Зате розправила крила команда В’ячеслава Нівінського. На 58-й хвилині кияни ледве не скористалися помилкою нашого захисту, але виручив Владислав Леванідов, котрий вчасно скоротив кут обстрілу для Миколи Вечурко і відбив удар. Надалі на полі розгорнулася досить рівна боротьба. Діназівці грали по рахунку, не форсуючи подій, а «господарі» поступово намагалися розхитати їх оборону. Та прорвати її АФСК «Київ» так і не зумів, бо на останньому рубежі надійним муром стояв Владислав Леванідов, який своїми діями вселяв впевненість у партнерів.

В заключні хвилини матчу кияни спробували організувати щось подібне до колективного штурму. В’ячеслав Нівінський пішов на ризик, знявши центрального захисника Дмитра Зеленька й випустивши замість нього форварда Владислава Гарнагу. Та це не принесло результату. На третій доданій хвилині «Діназ» знову врятував голкіпер Владислав Леванідов, який видав відмінний сейв, парирувавши удар головою Дмитра Рогульського після подачі кутового.

Фінальний свисток вінницького рефері Вадима Запрутняка зафіксував комфортну перемогу «Діназу. Відтак, підопічні Володимира Бондаренка виграли вшосте підряд. Тепер аби піти у тривалу зимову відпустку у відмінному настрої вишгородцям потрібно вдало зіграти у двох заключних матчах першої частини сезону. А вони будуть з прямими конкурентами в турнірній таблиці. Вже наступної суботи діназівці вдома приймуть черкаський ЛНЗ, а за два тижні відправляться у Львів, де зустрінуться з одноосібним лідером групи «А» - львівськими «Карпатами».