Перемога, після якої вирують неймовірні емоції

Неділя, Вересня 5, 2021 - 10:34

Як мінімум, на добу діназівці очолили групу «А».

«ДІНАЗ» (Вишгород) – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 4:2

Голи: Апанчук (27, з пенальті), Чепурненко (37, 59), Логінов (90+3, у власні ворота) – Салбак (24), Палагнюк (45+1, з пенальті).

«Діназ»: Леванідов, Банасевич, Волошин, Ічанський, Помазан, Старенький (Малей, 66), Чепурненко (Ізотов, 90+2), Петренко, Бафталовський (Духота, 90+3), Бовтрук (Майборода, 46), Апанчук (Бриженко, 90+3).

«Буковина»: Фіяло, Гакман (Мануїла, 46), Дмитрієв (Николишин, 82), Логінов, Орловський, Клочан (Елла, 84), Столяр, Сивка, Лук’янченко, Палагнюк, Салбак (Орнат, 82).

Попередження: Ічанський (45+1), Помазан (74) – Гакман (26), Сивка (27), Дмитрієв (80).

Вилучення: Сивка (78, друга жовта, «Буковина»).

Арбітр – Д.Євтухов (Дніпро). Асистенти – М.Катюшов (Одеса), А.Лікаренко (Чернігів). Четвертий арбітр – С.Дубіківський (Київська область). Спостерігач арбітражу – Я.Дмитрук (Рівне).

4 вересня 2021 року. Демидів. Стадіон «Діназ».

Направши відмінний хід, команда Володимира Бондаренка на цей раз вдома здобула вольову перемогу над чернівецькою «Буковиною». Вольову, яскраву і третю поспіль в чемпіонаті. Оскільки тур розбито на дві частини, то вона (перемога) дозволила вишгородцям переміститися на верхню сходинку турнірної таблиці, як мінімум, доки не відіграють інші конкуренти.

Якщо взяти до уваги нинішнє турнірне становище команд, то можна констатувати, що фаворит просто підтвердив свій статус. Але за цим «просто» криється чималий шмат копіткої щоденної роботи. До того ж, амбіційність буковинців також неабияка і вони зараз виношують намір повернути своє колишнє реноме в українському футболі. За цим і їхали на Київщину.

Прикметно, що зі зміною навесні наставника, «Буковина» й змінила малюнок гри. Тепер вони не просто відсиджуються в обороні, намагаючись не пропустити багато (як це було минулого сезону, коли «Діназ» у стартовому матчі просто «розмазав» чернівчан з рахунком 5:1), а стараються на атаку відповідати тим же. Атакуючий стиль обох команд обіцяв подарувати саме відкритий агресивний футбол. І, як виявилося, ще й великою кількістю голів.

Лоскотати нерви вболівальникам гравці почали вже на сороковій секунді, коли Артем Бафталовський пройшов лівим краєм і зробив передачу у воротарську. М’яч полетів по високій дузі та ніхто з партнерів замкнути не зміг. Гості відповіли своїм випадом, котрий міг принести неприємності господарям. Після подачі зправа, головою по воротам пробивав канадець Фаді Салбак, але не дуже сильно й точно в руки Владиславу Леванідову. За три хвилини повинен був відкривати рахунок Вадим Бовтрук та побачення тет-а-тет з голкіпером «Буковини» Ігорем Фіялом завершилося тріумфом стража воріт.

Але все ж таки найкращий момент на старті гри розтринькав досвідчений хавбек Сергій Старенький, котрий зовсім недавно пройшов горнило Ліги Європи у складі чернігівської «Десни». Це був 120-відсотковий його шанс забити. Як він спромігся запустити м’яч вище перекладини з кількох метрів після пасу Максима Банасевича, перебуваючи прямо по центру, Сергій мабуть і сам не пояснить. Та сталося те, що сталося.

Натомість «Буковина» за кілька хвилин досягла свого. Розгорнувши чергову атаку правим флангом, вони відправили м’яч в штрафну вліво, де хтось з підопічних Євгена Коваленка, зважився на красивий удар через себе. Влад Леванідов парирував постріл, але після кількох сумбурних добивань Фаді Салбак головою все ж таки тицьнув м’яч в сітку – 0:1.

Та не довго гуляло свято на Буковині. За три хвилини Олександр Апанчук по-професорськи реалізував пенальті, який було призначено за гру рукою в карному майданчику гостей. Гравці «Буковини» затято намагалися оскаржити це рішення арбітра – марно.

Обмін уколами не охолодив атакуючого пилу в обох команд і вони продовжувати шукати щастя біля чужих воріт. У чернівчан його могли знайти Владислав Клочан та Василь Палагнюк, але виявилися трішки неточними. У вишгородців більш фартовим виявився Євген Чепурненко. На 37-й хвилині він віддав пас вперед на Олександра Апанчука, той хитро п’ятою скинув м’яч під себе, Сергій Старенький, на котрого летіла шкіряна куля, пропустив її поміж ніг, а далі Чіп, набігаючи, пробив точно в ліву від себе «шістку» - вже 2:1.

Вболівальникам «Діназу» хотілося, щоб за такого рахунку команди пішли на перерву. Та, зась. Гості уже в додану до першого тайму хвилину заробили пенальті й зрівняли цифри на табло. І знову одинадцятиметровий був призначений за гру рукою. Сергія Ічанського. Утім, на відміну від чернівчан, хлопці з Київщини не полізли в суперечку з арбітром.

Гольова перша половина досить часто призводить до того, що в перерві наставники вносять корективи і команди можуть «засушити» гру в другому таймі. На щастя для «Діназу» цього не сталося. Вони не випустили з ніг ігрової та територіальної переваги і досягли свого. Спочатку на 59-й хвилині майстер штрафних Євген Чепурненко відмінно, метрів з 25-ти, перекинув м’яч через «стінку» в кут воріт. Голкіпер «Буковини», здається, на йоту не встиг зреагувати на цей удар, а на третій доданій хвилині Фортуна остаточно показала облизня гостям. Роман Помазан навісив зліва зі стандарту, Сергій Майборода у високому стрибку продовжив політ м’яча, а чернівецький захисник Олександр Логінов вирішив головою скинути м’яч своєму голкіперу. Та той такого чомусь не чекав і прогавив цей пас. М’яч, вдарившись у стійку, по-зрадницьки шмигув у сітку.

Перемога, яка потішила всіх прихильників «Діназу». Команда виграє і демонструє активний, атакуючий і результативний футбол. Хоча ось пропускати два голи не варто. Наставникам тепер доведеться на тренуваннях більше відпрацювати саме гру в обороні.

Наступний матч підопічні Володимира Бондаренка проведуть в гостях проти «Карпат» Галич. Пам’ятаючи минулу їх зустріч (1:1), в котрій діназівці пропустили на 85-й хвилині, відігралися на 90+2 та ще й не забили пенальті, зрозуміло, що вояж буде непростим і нервовим. Але ми чекаємо від «Діназу» тільки перемоги.