П'ятниця, Лютого 22, 2019 - 16:09

Наша команда обіграла бзівський «Авангард» і вийшла у фінал Меморіалу Щанова.

«АВАНГАРД» - «ДІНАЗ» - 0:1

Гол: Литченко (72).

Зустріч «Діназу» та «Авангарду», безперечно, могла б стати окрасою і завершальною крапкою в цьогорічному Меморіалі Щанова. Але турнірна доля розпорядилася таким чином, що ці команди-фаворити турніру зійшлися у півфіналі і одна з них обов’язково мала зійти з дистанції. Додаткового присмаку додавала й затята суперечка клубів на обласному футбольному рівні минулого сезону, яке осінню перекинулося ще й на аматорські змагання. Нинішнього року це був їх другий поєдинок в підготовчому зимовому турнірі. Попередній матч вони зіграли в січні в Меморіалі Макарова, коли так і не визначили переможця в груповому турнірі (2:2). Прикметно, що тоді діючий чемпіон Київської області взагалі не вийшов в плей-офф, а ось «Діназ» дістався аж фіналу.

В розіграші Меморіалу Щанова «Авангард» не зумів пробитися в фінал, хоча перед футбольним колективом стояло завдання не просто туди потрапити, а виграти головний кубок. Завадив «Діназ», котрому пощастило забити єдиний і переможний м’яч.

Гра відбулася на центральному стадіоні міста Вишневе. Суттєво вплинула на перебіг подій погода. Поривчастий вітер та снігопад, котрі чергувалися з кількахвилинними проявами яскравого навіть весняного сонця, змушували гравців пристосовуватися до польоту й відскоку м’яча. «Діназ» вже на першій хвилині окреслив свої наміри, заробивши штрафний. Артем Марченко перевірив на міцність «стінку», що її швидко збудували бзівці – вона взяла на себе всю силу пострілу півзахисника «Діназу».  Відповідь «Авангарду» за кілька хвилин ледве не виявилася ефективною. Передача з правого флангу, удар гравця бзівців і тільки відмінна реакція голкіпера Івана Крикніна рятує підопічних Володимира Бондаренко від неприємностей. Невдовзі Артем Марченко змарнував ще одну нагоду відзначитися – м’яч після його удару головою полетів повз ціль.

Загалом у першому таймі бзівцям вдавалися флангові рейди, що змушувало нашу оборону працювати в тонусі. Не завжди бездоганно, але вцілому ефективно. Можливо, на якість гри в обороні вплинув той факт, що пару центральних захисників склали потенційні новачки Олександр Гарбар та Влад Бобров, які тільки вливаються в колектив.  Утім, пропустивши випад Петра Кондратюка на 32-й хвилині, який з близької відстані не зумів сильно й точно пробити по воротам, захист «Діназу» став діяти більш щільно і старався більше не робити грубих помилок. Атаку ж вишгородці розвивали без номінальних форвардів (Влад Литченко та Сергій Долженко залишилися в запасі), а тандем нападників другої хвилі спочатку склали Артем Марченко та новачок Вадим Бовтрук. Останній згодом перейшов на фланг, поступившись місцем в центрі атаки Олександру Безпалому. Такий тактичний хід трішки заплутав суперника, але дивідендів особливих в першому таймі не приніс. Зате на 36-й хвилині ледве не відзначився зі штрафного Артем Марченко. Його удар метрів з 25-ти в «дев’ятку» досвідчений Андрій Товт зумів парирувати.

По перерві внутрішня напруга матчу й важливість конкретного результату змусили команди перш за все більш ретельно грати в обороні. Саме тому стовідсоткових гольових моментів було не так багато. Переважно гра розвивалася від штрафної до штрафної. В одному з епізодів пошкодження отримав діназівець Артем Марченко і змушений був достроково, накульгуючи. залишити поле. Це серйозна втрата «Діназу» перед фіналом. Влад Литченко, котрий вийшов на поле, одразу пересунувся на самісіньке вістря атаки і намагався нав’язати боротьбу в кожному ігровому епізоді. Можливо не завжди його дії мали стовідсотковий ККД, але однозначно зв’язали ноги центральним захисникам «Авангарду». До того ж, загострилася гра у Вадима Бовтрука на правому фланзі. І заме настирливість крайнього півзахисника «Діназу» на 72-й хвилині призвела до взятті воріт. З другої спроби він зумів потужно прострілити вздовж воріт, м’яч черкнув по голові Ігоря Бровко і опинився точно на нозі у Владислава Литченко, котрий спіймав його на рівні поясу та зльоту переправив м’яч повз отерепілого Андрія Товта.

Повівши в рахунку, «Діназ» не почав грати на його утримання, але дуже уважно старався оборонятися. Розуміючи, що бзівцям втрачати нічого, наша команда намагалася першим ешелоном зустрічати атаки суперника вже в середині поля. Коли ж не вдавалося їх перервати, то на підступах стояли захисники та голкіпер. Не допоміг «Авангарду» й вихід досвідченого Сергія Зелді за 15 хвилин до завершення поєдинку. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Діназу».

Таким чином, підопічні Володимира Бондаренко вдруге підряд пробилися у фінал зимового обласного турніру, Раніше і Меморіалі Макарова, тепер в Меморіалі Щанова. Сподіваємося, що результат ключового поєдинку на цей раз буде більш втішним для нашої команди, ніж у січні. Їх суперником у вирішальному поєдинку турніру стане київська «Оболонь-Бровар» U-19, яка в півфіналі у серії післяматчевих пенальті здолала бучанський «Меліоратор» - 3:1 (основний час 0:0). Вирішальний поєдинок заплановано провести в суботу на стадіоні в Лютежі. Початок матчу о 12 годині.

Більше фотографій та відео дивіться на офіційній клубній сторінці в соціальній мережі FB та офіційному каналі в ютубі.