«Діназ» здобув першу перемогу в професіоналах

П'ятниця, Серпня 16, 2019 - 22:44

Вишгородці на останніх хвилинах дотиснули чернівецьку «Буковину».

«ДІНАЗ» (Вишгород) – «БУКОВИНА» (Чернівці) – 3:2

Голи: Бовтрук (10), Бриженко (19, з пенальті), Марченко (85) – Палагнюк (13, з пенальті), Полянський (39).

«Діназ»: Крикнін, Крохмаль, Корешков, Волошин, Гарбар (Ізотов, 46), Петренко, Ічанський, Бовтрук, Липовий (Капаністий, 90), Бриженко, Чернишов (Каркошкін, 55).

«Буковина»: Чопко, Полянський, Азаренко, Крашневський, Раулюк, Сивка (Жумига, 88), Мелконян, Палагнюк, Сантрапинських (Шишигін, 80), Мунтян (Гакман, 11), Понедєльнік.

Попередження: Гарбар (12), Корешков (48), Бовтрук (48), Каркошкін (90+2) – Азаренко (27), Шишигін (90+4).

Вилучення: Крашневський (9).

«Діназ» здобув першу і неймовірно важку перемогу в своїй професійній історії. Вистраждав! Ось мабуть найкраще слово, котре характеризує поєдинок з «Буковиною». І як сказав після гри головний наставник вишгородців Володимир Бондаренко, «не такої він чекав першої перемоги команди в чемпіонаті», зазначивши при цьому, що це було найгірша гра «Діназу» під його керівництвом. Детально з післяматчевими коментарями обох тренерів ви можете ознайомитися на клубному каналі в ютубі.

За півтори години футбольньої битви чимало нервових клітин згоріло не тільки у тренерів. Палькі вболівальники теж не раз кричали від емоцій, а дехто хитав головою та тягнувся до серця. Почесний президент «Діназу» Ярослав Москаленко навіть не витримав такого випробування й достроково залишив трибуни стадіону в Демидові.

Справді, цього дня емоції, переживання зашкалювали. І все розпочалося вже в дебюті зустрічі, коли на дев’ятій хвилині головний рефері вилучив з поля Ігоря Крашневського. Буковинець прорушив правила на практично на лінії карного майданчику, перериваючи ривок Олексія Бриженко, й обидва гравці звалилися на газон вже метрів за два в штрафній. Спершу здалося, що рефері ніби вказав на «точку», але потім чітко став в 30 сантимертах за межами штрафної. Це тільки ненадовго відстрочило покарання «Буковини». Досвідчений Вадим Бовтрук лівою ногою, немов рукою перекинув м’яч через стінку і записав своє ім’я в клубну історію, як автор першого м’яча «Діназу» в професіональній історії. Правда, трішки допоміг йому й голкіпер гостей, котрий відверто прогавив удар, адже м’яч був не з тих, котрі не беруться.

Та вже за три хвилини чернівчани вирівняли ситуацію. Василь Палагнюк протягнув м’яч по лівому флангу й після зіткнення з суперником, на вході в штрафну, впав. В цьому випадку рефері обмежився попередженням Олександру Гарбару, зате призначив пенальті у ворота господарів. Сам постраждалий чітко виконав вирок. А за шість хвилин вже діназівець Олексій Бриженко, обігравшись в «стінку» з Вадимом Бовтруком, проявив настирливість і заробив другий пенальті в матчі. На диво й він взявся бити з «точки». Півзахисник також цього разу перехитрив голкіпера.

Розвиваючи свої атаки не на високих швидкостях, «Діназ» частенько давав можливість супернику перебудуватися й закривати зони. Отож, кількісна перевага зводилася практично нанівець. А в тих епізодах, коли господарі все ж таки виходили на ударну позицію, то чомусь рідко точно били навіть з близької відстані, не кажучи все про середню та далеку дистанцію. Таким чином змарнували свої шанси Андрій Липовий, Олексій Чернишов, Вадим Бовтрук, Олексій Бриженко…

Натомість, незадовго до перерви «Буковина» забила вдруге. По лівому краю їх атаки було призначено штрафний, котрий призвів до неприємностей для вишгородців. Після подачі центральний захисник «Діназу» Олександр Гарбар не зумів перервати політ м’яча і той долетів до Василя Полянського, який головою спрямував його в ціль – 2:2.

Після феєричного першого тайму в роздягальнях обох команд було гаряче. Обидва наставники проводили виховну роботу серед своїх підопічних, так що це було чути поза її межами. І кардинальним рішення Володимира Бондаренко стала заміна Олександра Гарбара на Ярослава Ізотова. І саме молодий діназівець, якого вперше викликали до лав збірної Укрїни U-18, став співавтором переможного м’яча «Діназу». Вже перед самісіньким фінальним свистком молодий захисник, який по ходу зустрічі перемістився на правий фланг оборони, опинився на своїй бровці неподалік кутового прапорця і зробив вивірену передачу на лінію воротарської, де Артем Марченко в падінні в один дотик проштовхнув м’яч в сітку воріт. Був в цьому таймі ще один гол, у ворота «Діназу», але арбітр зафіксував порушення з боку Віталія Полянського.

Після гри в роздягальнях панувала опустошеність. Футболісти однієї та іншої команди віддали всі сили, і одні були прикро пригнічені, інші відверто незадоволені своїми діями в цьому переможному поєдинку. Утім, якби там не було, гра поступово забувається, а в лекалах історії залишиться тільки результат. І саме з цим хочеться привітати «Діназ». Початок завжди важкий, але надалі варто грати більш творчо і натхненно, щоб після фінального свистка відчувати солодкий смак заслуженої нової перемоги.

Більше фотографій та відео дивіться на офіційній клубній сторінці в соціальній мережі FB та офіційному каналі в ютубі.