«Діназ» вийшов у фінал Меморіалу Макарова

«ДІНАЗ» - «ШТУРМ» - 2:1

Голи: Марченко (11, з пенальті), Зубленко (47) – Димнич (37).

«Діназ»: Крупниченко, Корешков, Крохмаль, Волошин, Зубленко, Петренко, Ічанський, Безпалий, Марченко, Каркошкін, Литченко. Запасні: Прудніков, Александровський, Дорошенко, Подоль, Магзарні, Яссін, Чернишов, Прима, Долженко, Блазунь.

«Штурм»: Майборода, Ремезовський, Листопад, О.Шевченко, Наконечний, Іллічов, Турчанов, Алієв, Рубльов, Батальський, Димнич. Запасні: Сабатюк, Драгомирецький, Науменко, Бабюн, Яременко, Шуман, Басалкевич, Нечай, Лящун.

Лишень незадовго до початку другого півфіналу Меморіалу Макарова між вишгородським «Діназом» та київським «Штурмом» стало відомо, що поєдинок переноситься в критий динамівський манеж в Конча-Заспі. Відтак футболісти, котрі налаштовувалися на гру на свіжому морозному повітрі, трішки зітхнули з полегшенням і не додивившись на полі №3 УТБ «Динамо» інший півфінальний поєдинок між «Рубікон-Вишневе» та ВФАС, відправилися готуватися до власної битви. А тим часом студенти на останніх хвилинах зуміли вирвати перемогу в рубіконців (2:1) та першими отримати путівку до фіналу.

«Штурм», хоча й нова команда на небосхилі київського футболу, але в її склади виступають знані в Україні футбольні майстри Олександр Алієв, В’ячеслав Турчанов, Тимофій Листопад, Олександр Батальський, котрі скуштували професіонального хліба. До речі, останній встиг в груповому турнірі пограти у складі ВАФП (вільні агенти), а потім перебрався до «Штурму». Цікавий хід…

Зустріч розпочалася з активності вишгородців. Вже на другій хвилині Олександр Безпалий прокинув м’яч вперед, а Владислав Литченко намагався влучити здалеку та схибив. Відповідь киян була значно небезпечнішою. Богдан Рубльов, попри зовнішню зайву вагу, досить легко розрізав правий фланг оборони «Діназу» й потужно пробив – Олексій Крупниченко парирував цей постріл з гострого кута. Наступна атака діназівців завершилася ударом Сергія Каркошкіна прямо в руки голкіперу «Штурму» Олексію Майбороді. Та вже за три хвилини він змушений був виймати м’яч з власних воріт. На вході в штрафну штурмівець Дмитро Димнич зіграв рукою і арбітр чітко вказав на одинадцятиметрову позначку. Артем Марченко розвів голкіпера та м’яч по різним кутам.

Після цього гра вирівнялася і команди не надто тішили гострими моментами. Діназівці частенько намагалися бити здалеку, кияни шукали підступи до воріт суперника – безрезультатно. Лишень в завершальну третину першого тайму «Штурм» заволодів територіальною ініціативою й затиснув «Діназ» на його половині поля. І на 37-й хвилині це втілилося в гол. Досвідчений Олександр Алієв, отримавши м’яч неподалік карного майданчику, зробив паузу, а потім відпасував його вправо на партнера. В останню мить м’яч трішки звалився з ноги Дмитра Димнича, що дезорієнтувало голкіпера Олексія Крупниченко, й влетів у ближній кут воріт – 1:1. До перерви було призначено ще кілька штрафних, які виконував Олександр Алієв. Але в одних епізодах надійно зіграв страж воріт «Діназу», в інших м’яч просто не долітав до цілі.

Другий тайм розпочався для підопічних Володимира Бондаренко феєрично. На 47-й хвилині команда заробила кутовий, який традиційно пішов виконувати Артем Марченко. Відмінна подача на ближній кут, високий стрибок Руслана Зубленко, котрий виграв верхову боротьбу й підрізав м’яч точнісінько у дальню «дев’ятку». Чи не одразу на поле у складі вишгородців вийшов марокканець Хамза Магзарні, котрий своєю технікою змусив понервувати захисників «Штурму». Особливо чудово проявив себе легіонер на 57-й хвилині, коли опинився на вістрі атаки, виграв боротьбу у високорослих захисників й потужно пробив по воротах – Олексій Майборода встиг зреагувати на цей удар. За дві хвилини мали шанс забити Олександр Безпалий та Валентин Корешков. Удар першого знову відбив воротар, а діназівський захисник відправив снаряд мимо.

Звичайно, досвідчені футболісти «Штурму» не були згідні з таким розвитком подій і постаралися відтіснити гру від власних воріт. На 66-й хвилині удар Артема Іллічова струсонув перекладину, згодом Олексій Крупниченко кулаками відбив потужний постріл зі штрафного Олександра Алієва, а на 84-й хвилині на допомогу «Діназу» після подачі кутового ще раз прийшла стійка воріт.

Додав активності «Діназу» на фланзі вихід Олексія Чернишова у другому таймі. Досвідчений півзахисник кілька разів чудово загострював ситуацію, але ось до чіткого останнього пасу справа так і не дійшла. Зате саме на правому фланзі на останній хвилинах матчу виникла колективна сутичка, яка обернулася вилученням Тимофія Листопада. А все почалося з суперечки Артема Марченко та Ігоря Наконечного, коли м’яч вже вилетів за лінію воріт. Ніхто не хотів поступатися і хлопці за полем накинулися один на одного, штовхаючись головами. В цьому епізоді півзахисник «Діназу впав. І ось тут несподівано, немов коршун, на нього налетів Тимофій Листопад й почав грубо бити ногами Артема Марченко. Злість від поразки просто затьмарила розум захисникові «Штурму» і, схоже, від навіть в деякий момент не розумів, що робить. На цей епізод збіглися не тільки польові, а й запасні гравці та деякі вболівальники. Почубившись зо дві хвилини, футболісти все ж таки вгамували пристрасті й зуміли довести матч до логічного завершення.

Виборовши путівку до фіналу в справжній чоловічій битві, «Діназ» в суботу боротиметься за головний трофей Меморіалу Макарова з ВФАС (збірна студентів). В груповому турнірі ці команди розійшлися миром (0:0), тепер же обов’язково має хтось перемогти. Матч відбудеться в суботу, 26 січня, на арені в Лютежі о 12 годині.