«Діназ» стартував з перемоги над молдовським «Флорешти»

Вишгородці вдало розпочали виступи в цьогорічному Меморіалі Макарова.

Меморіал Макарова. Група А

«ДІНАЗ» (Вишгород) - «ФЛОРЕШТИ» (Кишинів) – 1:0

Гол: Литченко (90+3).

В середу відбулися перші поєдинки зимового традиційного футбольного турніру Меморіал Макарова, котрий проходить під егідою Київської обласної федерації футболу. Свій стартовий поєдинок вишгородський «Діназ» провів в Лютежі проти молдовського «Флорешти». Долю зустрічі вирішив єдиний точний удар діназівського форварда Владислава Литченко вже в доданий арбітром час, за десяток секунд до фінального свистка – 1:0 на користь підопічних Володимира Бондаренко.

Початок матчу за засніженому штучному полі лютіжської арени обидві команди провели досить обережно, намагаючись не форсувати подій і не допускати прикрих помилок. Поступово призвичаївшись до швидкого і не завжди прогнозованого відскоку м’яча та виявивши неабиякий хист у вмінні втриматися на ногах, команди почали нагнітати напругу біля воріт суперника. Значно краще це вдалося українцям, які в другий половині першого тайму створили кілька чудових моментів. Спочатку на пристріл пішов Артем Марченко, але його удар на19-й хвилині виявився неточним. Згодом постріл Сергія Ічанського парирував голкіпер «Флорешти». Та, мабуть, найкращий шанс відкрити рахунок втратив Олександр Безпалий на 36-й хвилині. Денис Петренко розрізним пасом під самісіньку лицьову лінію кинув вперед Володимира Крохмаля, той відтіснив захисника і, тільки ввійшовши в штрафний майданчик, зробив простріл вздовж воріт. Парочка рикошетів і м’яч опинився в Олександра Безпалого. Та з близької відстані півзахисник «Діназу» пробив низом прямо в голкіпера. Тут же з середньої відстані намагався досягти успіху Валентин Корешков – безрезультатно. Щодо молдован, то вони огризалися, але до стовідсоткових моментів у них не було далеко.

Другий тайм господарі розпочали не менш агресивно. Особливо чудово на лівому фланзі діяла пара Сергій Каркошкін – Валентин Корешков. На 48-й хвилині Корешков чи то потужно прострілив, чи то наніс удар під перекладину, але голкіпер відкинув цей м’яч у центр прямо на Дениса Петренко. На жаль, удар нашого капітана виявився неточним. За три хвилини Валентин виклав м’яч точнісінько на голову Олександру Безпалому – той пробив мимо.

Переломним в матчі могло стати вилучення голкіпера «Флорешти» на 54-й хвилині за фол останньої надії та кількісна перевага «Діназу», скоріше за все, пішла на користь молдовським футболістам, котрі мобілізувалися й грали за себе та товариша. В результаті всі спроби вишгородців по флангам прорвати оборону гостей завершувалися нічим. Гострота, напруга була, але ось влучні, потужні удари можна на пальцях порахувати. А в обороні «Діназу» тим часом з’явилися «дірки» в котрі час від часу проникали швидкі контратаки кишинівців. Добре, що все обійшлося.

Так сплив основний час матчу і пішли додаткові три хвилини. Вишгородці поспішали і не завжди діяти виважено. Та саме тиск на останніх хвилинах приніс «Діназу» перемогу. В заключній атаці Валентин Корешков зважився на удар низом майже по центру. Голкіпер не зумів одразу зафіксувати слизьку шкіряну кулю і м’яч відскочив прямо перед ним. Першим на добивання встиг Владислав Литченко, котрий і переправив снаряд в сітку воріт. Непроста, але цілком заслужена перемога «Діназу» над кшинівськими професіоналами, які посіли друге місце в першій лізі чемпіонату Молдови. За регламентом цього національного турніру лишень одна команда йде на підвищення в класі, тому «Флорешти» й надалі гратиме в першому дивізіоні.

Вже в четвер, 17 січня, пройдуть матчі другого туру групового турніру Меморіалу Макарова. О 12 годині «Діназ» в Лютежі прийматиме команду ВФАС (Всеукраїнська футбольна асоціація студентів), за котру переважно виступають гравці столичної команди «КНТЕУ-Меркурій».

Більше фотографій та відео дивіться на офіційній клубній сторінці в соціальній мережі FB та офіційному каналі в ютубі.