Два м’ячі у ворота влетіли під завісу зустрічі.

«КАРПАТИ» (Галич) – «ДІНАЗ» (Вишгород) – 1:1

На 79-й хвилині В’ячеслав Шевченко («Діназ») не реалізував пенальті.

«Карпати»: Вульчин, Поручинський, Матушевський, Никитюк, Нагорний, Вербний, Лебедь, Козак, Бей (Мердеєв, 81), Худобяк (Хомченко, 46), Семчук (Страшкевич, 62).

«Діназ»: Крупниченко, Банасевич, Гарбар, Дмитренко, Помазан, Бовтрук, Бриженко (Яровенко, 46), Петренко, Бафталовський (Старенький, 84), Ічанський, Шевченко.

Попередження: Страшкевич – Шевченко, Крикнін.

Арбітр – Є.Петренко (Одеса). Асистенти – Ю.Вашкевич (Чернігів), О.Дубовий (Луганськ). Четвертий арбітр – С.Лапко (Львів). Спостерігач арбітражу – В.Маковий (Чернівців).

1 травня 2021 року. Бурштин. Стадіон «Енергетик».

Команді з Вишгорода не вдалося зняти нічийне тавро, котре останнім часом затято приклеїлося до «Діназу». П’ять турів, п’ять нічиїх. І це тоді, коли кожне очко на вагу золота у боротьбі за чільні позиції в групі. Тим паче, що дехто з конкурентів продовжує штампувати перемоги одна за другою. Хоча у свій вагомий пасив підопічні Володимира Бондаренка можуть записати лишень нічиї проти вінницької «Ниви» та «Чернігова», в інших трьох зустрічах залікові пункти втрачали й прямі конкуренти.

Відстаючи перед звітним поєдинком на три очки від галицько-бурштинських «Карпат», діназівці ставили за мету в 20-му турі ліквідувати цей розрив. Господарі, котрі все ж таки базуються у Львові і нинішнього року домашні матчі грали на штучному полі стадіону «Сокіл», призначили зустріч з «Діназом» на зеленому газоні арени «Енергетик» в Бурштині. У попередньому турі галичани спіткнулися в Бучі і перервали свою шестиматчеву виграшну серію, тому готувалися не тільки відновити свій переможний шлях, але й взяти тепер реванш у нашої команди за поразку в першому колі.

З подібним настроєм на перемогу до Львову відправлявся і «Діназ». Утім, у тренерського штабу вишгородців додалося головного болю через відсутність форварда Ігоря Кірієнка, котрий пропускав гру через перебір жовтих карток. В результаті вибір між В’ячеславом Шевченком та Олександром Апанчуком випав на користь більш досвідченого Шеви, який вперше в сезоні з’явився у старті і відіграв весь матч. При цьому втратив реальний шанс забити, схибивши з одинадцятиметрового. На лаві запасних цього разу залишилися також зірковий Сергій Старенький та верткий Антон Брижчук.

«Діназ» розпочав агресивно і вже на другій хвилині мав реальний шанс відкрити рахунок. Але Артем Бафталовський, отримавши передачу від Вадима Бовтрука, метрів з одинадцяти спрямував м’яч точно в руки голкіперу Остапу Вульчину. За вісім хвилин Фортуна посміхнулася «Діназу». Після подачі кутового Богдан Козак пробивав головою, але тут шкіряна куля влучила у стійку воріт.

Обмінявшись гострими моментами, гравці відчули смак до атаки і почали нагнітати напругу у карних майданчиках. І не тільки. Впродовж десяти хвилин рефері угледів кілька порушень і показав «гірчичники». Це додало емоційних пристрастей на полі. Якби у ці хвилини другий свій шанс використав Артем Бафталовський, то це вагомо схилило б шальки терезів на бік гостей. Але його удар низом голкіпер «Карпат» відбив ногою. До перерви «Діназ» виконав ще кілька небезпечних стандартів та щоразу удари головою Володимира Дмитренко й Сергія Ічанського були неточними. Господарі в свою чергу не мали серйозних нагод аби забити. З натяжкою можна назвати момент на 33-й хвилині, коли Олексій Крупниченко трішки не встиг на виході, але партнери допомогли ліквідувати загрозу.

По перерві наставник «Карпат» Роман Гнатів подалі від гріха посадив на лаву запасних Ігоря Худоб’яка, котрий «завівся» в першому таймі й отримав попередження. Його колега Володимир Бондаренко зробив рокировку в центрі півзахисту. З поля пішов Олексій Бриженко, а в складі «Діназу» дебютував Олександр Яровенко, якого заявили безпосередньо напередодні поїздки на Західну Україну. Йому не завжди вистачало повного розуміння з партнерами, але це справа часу.

«Діназ» же провів другий тайм досить впевнено й атакувально. Хлопці затисли суперника на його половині і старалися позиційно розхитати оборону галичан. В одному з моментів м’яч Артем Бафталовський штовхнув м’яч у напрямку воріт і той, на думку діназівців, потрапив у руку захисникові «Карпат». Але свисток судді промовчав. Змістивши акцент атак на фланги, гості грішили неточними передачами на вістря атаки. В результаті оборона господарів досить кваліфіковано ліквідовували ці моменти.

Спливав час, а на табло ще радянських часів продовжували горіти нулі. Могли вони змінитися, коли на загострення у карний майданчик суперника рвонув Сергій Ічанський і… заробив законний пенальті. Штатний пенальтист Олексій Бриженко вже сидів на лавці, тому виконувати вирок взявся В’ячеслав Шевченко. У цей момент головний тренер «Діназу» Володимир Бондаренко швидко залишив трибуни стадіону, відправившись на австоянку, що була поряд аби не бачити цього моменту. Голкіпер Олексій Крупниченко дійшов майже до кутового прапорця і теж відвернувся до трибун. Напруга просто зашкалювала. Удар Шеви… Воротар «Карпат» відбив, а потім його партнери завадили форварду вдало зіграти на добиванні.

Шок, ступор всього «Діназу». І не тільки на стадіоні, але й у тих, хто спостерігав за матчем з ютуб-трансляції. Від утоми двічі на газон з судомою падає Артем Бафталовський, у його партнерів емоційний заряд різко понизився. І це вдало використали господарі, яких підстьобнув сейв голкіпера Остапа Вульчина. На 85-й хвилині Віктор Хомченко зорієнтувався і пробив у дальню «дев’ятку» - 1:0.

Другий нокдаун для гостей за сім хвилин. У боксі в подібних ситуаціях рефері може присудити перемогу супернику. Але футбол не бокс, де все може вирішитися індивідуальним рішенням однієї людини. Стиснувши зуби, «Діназ» перевів подих, піднявся і кинувся відіграватися. Знову ж таки минуло сім хвилин до третього ключового епізоду в матчі. Вадим Бовтрук вкинув аут, а затим через кілька пасів партнерів опинився в карному майданчику «Карпат» в районі одинадцятиметрової позначки і звідти пробив точно у нижній правий від себе кут. Тут ще варто відзначити двоходівку Петренко – Дмитренко. Перший знайшов на межі офсайду другого і Володя не став прострілювати вздовж воріт, а зряче відкинув м’яч назад під удар Бовтруку.

Якби у «Діназу» було трохи більше ігрового часу, то вони на куражі могли б вирвати перемогу. Навіть за останню додану хвилину міні-шанси у них виникали, але Бог нічиїх цього дня знову не відпустив вишгородців. Один з яскравих моментів матчу стався вже після фінального свистка, коли гравців обох команд просто повалилися на газон від емоційного розпачу. Перемога вислизнула спочатку від одних, а потім від інших.

Всі новини оперативно. Приєднуємося й запрошуємо друзів у підписники клубного Телеграм-каналу!!!!!!!!!!!!

Більше фотографій та відео дивіться на офіційних клубних сторінках в соціальних мережах та офіційному каналі в ютубі.